היכולת המרכזית והמיומנות הגדולה של נידקו מכל תחומי פעילתה הם פועל יוצא מהמומחיות והייחודיות המרכזית של נידקו, והיא העיבוד השבבי הכבד. לנידקו הכרסומות והמחרטות הגדולות ביותר בארץ, גם CNC  וגם קונבנציונליות מסוגים שונים המתאימים לכל סוגי העבודה הדורשת עיבוד שבבי של חלקים כבדים במשקל של עד 50 טון.

יכולת ההרמה של עד 50 טון מייעלת את העבודה בעשרות מונים לעומת האלטרנטיבה מנוף ארעי באה לידי ביטוי בעיבוד שבבי כבד ונותן ללקוח חיסכון של זמן וכסף כתוצאה של זמינות שירות זה במקום.

יש ביכולתנו לכרסם חלקים עד אורך 14 מטר ולחרוט חלקים עד קוטר של 6 מטר ובאורך 12 מטר. יכולות אלה של עיבוד שבבי כבד אינן זמינות לשימוש בשום בית מלאכה אחר בישראל מלבד נידקו ועל כן גאוותנו וייחודנו.

לנידקו היכולת לבנות קונסטרוקציות מורכבות בעלות עשרות ומאות חלקים מכל החומרים – פלדה, אלומיניום, פלדה פחמנית, נירוסטות רגילות ומיוחדות ועוד לפי דרישת הלקוח. גם כאן יש לנידקו יתרון במתן פתרונות שונים תחת קורת גג אחת וניתן לבנות קונסטרוקציות כבדות ומדויקות לפי דרישת הלקוח וכן לבצע עיבוד שבבי כנדרש על מנת לקבל טיב שטח, קידוחים, צורות או כל דרישה אחרת על בסיס התשתיות הקיימות במפעל.

היכולת לשלב בין בניית קונסטרוקציות כבדות לבין היכולת לבצע עיבוד שבבי כבד במחרטות וכרסומות הענק של נידקו, שהן ייחודיות בארץ, מסבות לנו יתרון לעומת פיצול מגרות ועיבוד שבבי בין קבלנים, הן מבחינת לוחות הזמנים, שכן אנו מסוגלים לנתב את תהליך העבודה בהתאם לדרישות הלקוח וכן מבחינת איכות העבודה ואחריות יצרן על חלק מוגמר.